„Czy wykształcenie, pasja i możliwości mają coś wspólnego?”

„Czy wykształcenie, pasja i możliwości mają coś wspólnego?” „Czy wykształcenie jest ważne?”- Założę się, że dziewięćdziesiąt dziewięć procent z nas choć raz było odbiorcą takiego pytania. Zapewne trzy czwarte z tych osób odpowiedziało twierdząco. Czemu nie wszyscy? Wykształcenie jest bardzo ważne, ale mając nawet tytuł doktora, a nie mając pasji jesteśmy tyle samo warci co osoba mająca zwykłego magistra. Skąd taki wniosek? Wiele osób ma naprawdę wysokie kompetencje oraz wykształcenie, jednak nie umieją oni w żaden sposób tej wiedzy nam przekazać. Można być pasjonatem np. historii i mieć naprawdę ogromną wiedzę na ten temat , a mieć inne wykształcenie. Mogę się tu posłużyć nawet przykładem wielu naukowców czy odkrywców, którzy w szkole nie byli orłami, mieli problemy z wieloma przedmiotami, a jednak w życiu oprócz wielu odkryć osiągnęli ogromny prestiż, ponadczasową sławę i miano geniuszy. Fakt- wykształcenie jest ogromnie ważne, ponieważ nie znając podstaw np. chemii , Maria Skłodowska- Curie nie odkryłaby dwóch pierwiastków, Newton bez fizyki również wiele by nie osiągnął. Do czego dążę? Analogicznie jest dziś- nie musimy być specjalistami w każdej dziedzinie, chodzącymi encyklopediami. Wystarczy, że będziemy mieli chociaż jeden przedmiot w którym będziemy czuli się swobodnie i w którym będziemy wiedzieli, że to z nim chcemy wiązać naszą przyszłość. Mając swoją specjalizację łatwizną dla nas będzie wybór dalszej edukacji i rozwijanie swojej kariery.

„Pasja i marzenie- analogia czy antonizm?”

„Pasja i marzenie- analogia czy antonizm?” „Masz się skupić na nauce! Pasja pasją, ale przyszłościowe wykształcenie ważniejsze!”- nawet nie wyobrażacie sobie ile marzeń i planów upadło, po usłyszeniu takich słów od rodziców. Zapewnie ich głównym argumentem był fakt, że nie da się pogodzić hobby ze szkołą. Nic bardziej mylnego! Jesteśmy przecież świadkami jak na naszych oczach wiele osób kontynuując swoje zamiłowania, od lat dziecięcych do czasów dorosłych, dokonuje niezwykłych osiągnięć i czynów, o których inni mogli sobie albo pomarzyć albo tylko wyobrazić, mając nawet inne wykształcenie niż dziedzina w której się specjalizują. Pasja a wykształcenie to dwie różne kwestie, które ogromnie się różnią. Jednakże pomyślmy logicznie- kto będzie lepszym lekarzem? Ktoś, kto od samego początku zagłębia się w tej kwestii, kto skrupulatnie dąży w tej dziedzinie od kilku lat i ktoś kogo głównym celem jest zdobycie właśnie takiego wykształcenia czy ktoś kto trafił na takie studia przypadkiem? Karierę można zrobić z każdym wykształceniem, w każdym wieku i w każdej dziedzinie do której mamy predyspozycje i talent- to tylko od nas zależy jak go wykorzystamy i czy będziemy wytrwale dążyć do wyznaczonego celu. Fakt- wykształcenie wyższe też jest bardzo ważne, ponieważ to jedna z naszych przepustek do lepszego życia, które studia nam po prostu ułatwiają.

„Pasja a kariera”

„Pasja a kariera” Masz pasję, w którą angażujesz się całym sercem? Praca, która wymaga nienaturalnej precyzji i staranności nie stanowi dla Ciebie problemu? W szkole skomplikowane równania, twierdzenia, zasady czy trudne zadania z którymi inni mają problem – dla Ciebie nie stanowią najmniejszego problemu? Wykorzystaj to! Dlaczego? Mnóstwo osób dzięki swojej pasji osiągnęło sławę o jakiej inni mogą sobie tylko pomarzyć. To właśnie od lat dziecięcych idee w nas rozwijane kiełkują dając nam później plon w postaci kariery w danej dziedzinie. Kochasz matematykę, fizykę czy chociażby historię i planujesz z tym przyszłość? Jeżeli tylko będziesz pracował nad tym co sprawia Ci największa radość i przyjemność, nie będą Cię zrażały zarówno drobne jak i większe niepowodzenia- bądź pewny, że wybierając Szkołę Wyższą zawiązaną z Twoim hobby osiągniesz ogromny sukces! Cóż może być piękniejszego od pracy w tym co kochamy najbardziej? Brak monotonii, chęć do pogłębiania swojej wiedzy czy chociażby wkroczenie do miejsca pracy z ogromnym uśmiechem na ustach to marzenie każdego z nas! Ponadto to idealny przykład, że łącząc naszą wiedze z pasją możemy stworzyć coś co będzie bardzo dochodowe, coś w czym będziemy mogli się rozwijać z ogromnym zaangażowaniem i wypiekami na twarzy.