Wiedza- nauka języków, a szkoły językowe

Wiedza- nauka języków, a szkoły językowe Znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach wydaje się być nieodzownym elementem w kreowaniu własnej osoby na rynku pracy, czy przydaje się podczas upragnionych wakacji. Jednakże wielu nie ma wrodzonych predyspozycji szybkiego przyswajania umiejętności lingwistycznych, zwłaszcza w ograniczonym czasie między pracą a domem. Rozwiązaniem mogą być powstające jak grzyby po deszczu szkoły lingwistyczne, krzyczące z reklam „najskuteczniejsza metoda nauki”, „rezultaty już po pierwszej lekcji” czy podobnie fantastyczne wyniki. Przesłanie Adama Słodowego : zrób to sam, każe mi twierdzić że także w zaciszu domowym można doskonalić swoje umiejętności. Jak? Zacznijmy od wieczornego filmu, wyłączmy funkcję lektora, a skorzystajmy z oryginalnej ścieżki dźwiękowej i napisów polskich. Osłuchujmy się z językiem śledząc zagraniczne media, nawiążmy kontakt na czacie jednego z portali z grupą anglojęzyczną ( bez obaw tam jesteś anonimowy, możesz pozwolić sobie na błędy). Wielu z nas jest fanem gier rpg, wielogodzinne prowadzenie rozgrywki z lektorem np. anglojęzycznym na pewno spowoduje zmianę. Tego rodzaju obcowanie z językiem będzie niezauważalne, a jeśli dodamy do tego 10 minut dziennie nauki słówek to na pewno rezultaty niedługo przyjdą, a ty nie będziesz musiał poświęcać więcej niż byś chciał na naukę, a ty unikniesz stresujących sytuacji związanych z powrotem do pewnego rodzaju nielubianej szkoły-tu szkoły językowej.

„Co ma nauka do kariery?”

„Co ma nauka do kariery?” Nuda, deszczowa pogoda, brak zajęcia, a znajomi zajęci- czy często spotykasz się z takim scenariuszem? Jeśli tak to ten tekst jest w sam raz dla Ciebie! Może pora powiedzieć dość monotonii ? Zacznij dobrze wykorzystywać ten czas i zadziałaj coś w kierunku wykształcenia! W obecnym ,dwudziestym pierwszym wieku, gdzie problem analfabetyzmu jest coraz niższy, a wykształcenie jest na bardzo wysokim poziomie nauka jest możliwa na wiele sposobów. W dzisiejszej dobie technologii możesz to robić nawet nie wychodząc z domu! Nietypowe choroby, ciekawe informacje, wiele przydatnych faktów, zjawisk, zapierające dech w piersiach retrospekcje czy dokładnie wyjaśnione ćwiczenia? Czemu nie? Wiele portali oferuje e-edukację, która świetnie przygotuję Cię do dostania się na wymarzone studia, które później stanowią furtkę do pełnej rozgłosu i prestiżu kariery. Pomyśl jak dużo dobrego może Cię spotkać, jeśli tylko rozważnie i przemyślanie wybierzesz kierunek edukacji, a Twoje wyniki będą ponadprzeciętne? Wszystko zależy od Ciebie tylko pamiętaj, że potrafisz więcej niż Ci się wydaje, a początkowe porażki czy niepowodzenia to tylko takie drobne przeszkody. Jeśli tylko pokonasz to spotka Cię wymarzona nagroda-sława i kariera. Przemyśl to i umiejętnie wykorzystaj wiedze, którą już masz i którą nadal możesz jeszcze powiększyć.

„Ćwierć wieku postępu naukowego”

„Ćwierć wieku postępu naukowego” Gdybyśmy dwadzieścia pięć lat temu powiedzieli komuś jak dzisiaj będzie wyglądała edukacja w Polsce to zapewne ta osoba by nas wyśmiała, albo stwierdziła, że jesteśmy chorzy psychicznie i rozsiewamy tylko niepotrzebna propagandę na nierealne tematy. Któż w tamtych czasach w ogóle pomyślałby , że dziś w dobie dwudziestego pierwszego wieku, gdzie dzięki szerokiemu rozwojowi technologii i coraz większemu postępowi powstało tak wiele nowoczesnych kierunków dających nam tak wiele możliwości? Wtedy na studia szły tylko osoby naprawdę wybitnie uzdolnione, albo chcące pracować na naprawdę wysokim stanowisku. Dziś studia są dostępne dla każdego i dlaczegoż to mielibyśmy nie skorzystać z okazji, by podnieść swoje kwalifikacje? To właśnie kontynuując naukę w Szkole Wyższej pniemy się coraz wyżej, a wraz ze wzrostem naszych kompetencji coraz prężniej rozwija się również nasza kariera. Ponadto do rozpowszechnienia naszej osoby jest potrzebne nie tylko wykształcenie ale również i czyny. Bo któż tylko ze świstkiem, który często nic nie znaczy osiągnął coś w życiu? Zapewne znajdą się nieliczni którzy w taki sposób czegoś dokonali, ale to dzięki naszym działaniom i zachowaniom zyskujemy zainteresowanie ze strony osób, które mogą w ogromny stopniu przyczynić się do rozwoju naszej kariery.